Zbliżają się wiosenne promocje!

Szukaj

Płytki imitujące drewno czy parkiet drewniany?

Anna, 27 sierpień 2020
Płytki imitujące drewno czy parkiet drewniany?

WYBRAĆ PŁYTKI CZY DREWNO?

Wiele osób zastanawia się czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł i jak wyglądają z bliska. Jeszcze kilka lat temu taki wybór był prosty ponieważ na rynku było tylko kilka propozycji płytek ceramicznych w postaci desek i to takich które wyglądały nieciekawie. Dzisiaj jednak mamy do wyboru wiele kolekcji płytek, na których rysunek drewna jest tak dobry, że nawet profesjonaliści musza się porządnie przyjrzeć by stwierdzić czy to płytka czy drewno.

Flame Ivory Cerdomus
Prive Wenge Cerdomus
Shine Beige Cerdomus

ZALETY PODŁOGI Z PŁYTEK

Do dzisiaj w Polsce przyjęło się, że klasycznym rozwiązaniem są drewniane podłogi. Wynika to przede wszystkim z dostępności materiału (naszym bogactwem zawsze były lasy) i naszego klimatu (siarczyste zimy). Podłoga drewniana jest cieplejsza w dotyku niż płytki ceramiczne i do tej pory to ona była lepszym rozwiązaniem w polskim klimacie. Niemniej na przestrzeni ostatnich lat klimat na całym świecie ociepla się w szybkim tempie. Dawno nie widzieliśmy zimy z zaspami śnieżnymi a kwiaty świetnie sobie dają radę zostawione na balkonie. W zamian zyskaliśmy częste 40 stopniowe upały i wysoką temperaturę przez cały rok. To spowodowało, że podłogi z płytek ceramicznych stają się u nas równie popularne co w krajach śródziemnomorskich. Co więcej płytki drewnopodobne występują również w wersji antypoślizgowej, dlatego idealnie nadają się też na tarasy w skandynawskim klimacie (o czym piszemy tutaj).

CZY PŁYTKI DREWNOPODOBNE SĄ PRZYTULNE?

Płytki imitujące drewno, a więc takie które maja format i wzór desek drewnianych, to idealny kompromis pomiędzy podłogą drewnianą a podłoga z płytek. Najnowsze kolekcje płytek drewnopodobnych, np. Logwood marki DOM, Antique marki Cerdomus czy też Interlagos marki Lamborghini, mają piękny i realistyczny wzór drewna. To płytki podłogowe w naturalnych kolorach drewna np. dębu, orzecha czy też bielonej deski. 

Antique Clay Cerdomus
Logwood Nut DOM
Interlagos Oak Cerdomus

UTRZYMANIE POSADZKI Z PŁYTEK

Te nietypowe płytki świetnie sprawdzą się u właścicieli czworonogów. Płytki wzorowane na podłogach drewnianych sprawiają, że wnętrze jest klasyczne i przytulne ale też świetne w utrzymaniu. Płytki są praktycznie niezniszczalne, szczególnie w porównaniu do desek drewnianych. 

Sprawdź nasze propozycje płytek drewnopodobnych: