Zbliżają się wiosenne promocje!

Szukaj

Płytki do restauracji, baru, kawiarni i sklepu

Anna, 31 sierpień 2020
Płytki do restauracji, baru, kawiarni i sklepu

Odpowiedni wybór płytek ma znaczenie dla odbioru twojej marki i produktu w lokalu sprzedażowym. Kiedyś nie zwracano większej uwagi na ten aspekt, kładziono zwykły gres techniczny w rozmiarze 30x30cm z szeroką fugą co dzisiaj odbierane jest jako staromodny wygląd.

Parametry techniczne płytek do sklepów i restauracji

Należy pamiętać, że posadzki w przestrzeniach publicznych muszą spełniać odpowiednie wymogi techniczne. Przede wszystkim płytki powinny być antypoślizgowe (o czym piszemy tutaj) by zapewnić bezpieczeństwo klientom i użytkownikom (w szczególności w kuchni i za barem). Do tego warto sprawdzić ich poziom odporności płytek na ścieralność by jak najdłużej zachowały swój oryginalny wygląd. Świetnie sprawdzają się płytki wielkoformatowe (o czym piszemy tutaj), ponieważ unikamy dużej ilości fug dzięki czemu są łatwiejsze w utrzymaniu.

Porfirica Black Coem
Antique Oak Cerdomus
Pietra dAsissi Rosso Cerdomus

Jak wybrać płytki do sklepu?

Jeśli projektujemy lub wykańczamy sklep, zastanówmy się jaki asortyment i w jakim budżecie będzie tam prezentowany – czy będzie to elegancki butik z ekskluzywną odzieżą w centrum handlowym (czy może industrialny sklep lub klasyczny showroom w kamienicy.

- W elegantszych sklepach najlepszym wyborem byłyby płytki imitujące kamień, w stonowanych odcieniach szarości, beży i grafitu.

- W sklepach w klimacie industrialnych polecamy płytki imitujące beton, lastryko lub gładkie wielkoformatowe.

- W butikach w klasycznym stylu najlepsze będą płytki imitujące marmur, mieszane płytki białe i czarne, często szachownice.

Scorpion Silver Cerdomus
Stratuario Puro Cerdomus
Effeto Ostuni Cerdomus

Jak wybrać płytki do gastronomii?

Oprócz parametrów technicznych, o których piszemy powyżej, płytki powinny być spójne z wystrojem i konceptem restauracji. Małe formaty płytek sprawdzą się w restauracjach retro o swojskim klimacie kraju, z którego pochodzi kuchnia oferowana w lokalu. Płytki o dużych formatach sprawdzą się w nowoczesnych kawiarniach z retro dodatkami lub nowoczesnych, eleganckich lokalach.